Дуже рада вітати вас на моєму блозі! Маю надію, що ви знайдете тут багато цікавого!

понеділок, 31 жовтня 2016 р.

Берегова лінія та крайні точки Африки. Матеріал до уроку.

Африка найбільший з трьох материків «південної групи». 

Відокремлена від Європи Середземним морем, вона з'єднана з Азією у своїй північно-східній частині Суецьким перешийком (який перетинається Суецьким каналом) завширшки 130 км. В геополітичному контексті, як правило, Синайський півострів, який належить Єгипту і розміщений на схід від Суецького каналу часто вважають частиною Африки. Африка простягається приблизно на 8 000 км від найбільш північної точки мису Рас-Енґела  (Бен-Секка)  в Тунісі (37°21′ пн. ш) до найбільш південої точки — мису Голкового в ПАР(34°51′15″ пд. ш).
 Відстань від найбільш західної точки материка — мису Альмаді в Сенегалі (17°33′22″ зх. д) до найсхіднішої — мису Рас-Гафун (або Рас-Хафун) в Сомалі(17°33′22″ сх. д) дорівнює приблизно 7 400 км. 
Довжина берегової лінії становить 26 000 км, і відсутність глибоких берегових заглиблень можна проілюструвати тим фактом, що Європа, яка займає лишень 9 700 000 км² — менше ніж третину площі Африки — має берегову лінію завдовжки 32 000 км.

Джерело;  https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%84%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0   


Скрайбінг- презентація  "Крайні точки  Африки".  При  допомозі якої ви ознайомитися з крайніми точками  материка Африка. Вправа  для підготовки до виконання  практичної роботи "Визначення координат крайніх точок Африки". 
Підчас виконання практичної роботи   ви зможете закріпити вміння   визначати географічні  координати, отримаєте уявлення  про крайні точки материка, а також  повторите як  визначити протяжность материка при допомозі градусної сітки.

Для виконання вправи переходимо на сторінку

"Визначення  координат крайніх точок Африки" 


Немає коментарів:

Дописати коментар