Дуже рада вітати вас на моєму блозі! Маю надію, що ви знайдете тут багато цікавого!

неділя, 15 травня 2016 р.

Земля - планета людей. Інтерактивна вправа. 6 клас


Якщо зменшити все людство до села у сто жителів, беручи до уваги всі пропорції, ось так буде виглядати населення цього села: 60 азіатів, 12 європейців, 5 північноамериканців, 8 латиноамериканців, 14 африканців;  49 осіб будуть жінками, 51 особа – чоловіки. 82 будуть небілими, 18 – білими, 89 – гетеро сексуальними, 11 – гомосексуальними, 33 – будуть християнами, 67 – нехристиянами.
5 людей будуть володіти 32% всього світового багатства і всі вони будуть жити у США, у 80 – ти не буде нормальних житлових умов; 25 – будуть жити на 1 долар у день, а 50 людей – будуть жити  на 2 долари в день, 50 будуть недоїдати, а один буде помирати з голоду.
У 33-ох не буде доступу до чистої питної води; 67  будуть неграмотними, один  (тільки один)  буде мати вищу освіту. Один буде ВІЛ-інфікованим, один помре, народяться двоє (і в 2025 році  населення  досягне 133 особи), тільки у 7 буде доступ до Інтернету.
Якщо подивитись на світ з цієї точки зору, то стане зрозумілим, який він різноманітний, що потреба у прийнятті, розумінні, толерантності, освіті дуже висока. Подумай про це. Якщо сьогодні вранці ти прокинувся здоровим, ти щасливіший, ніж 1 мільйон людей, які не доживуть до наступного тижня. Якщо у твоєму холодильнику є їжа, ти вдягнутий і взутий, у тебе є дах над головою, ти багатший, ніж 75% людей у цьому світі.  Якщо твої батьки живі і залишаються у шлюбі, тобі поталанило.
Якщо ти читаєш цей текст, ти благословенний втричі, тому що хтось подбав про тебе, ти не належиш до тих 2 мільярдів людей, які не вміють читати.
Скільки нас на Землі?
Чи загрожує Землі перенаселення?
Яку кількість людей вона здатна прогодувати?

Дана вправа допоможе всім бажаючим підготуватися до контрольного тесту з географії. Вправа буде корисною для учнів 6 класу.


Немає коментарів:

Дописати коментар