Дуже рада вітати вас на моєму блозі! Маю надію, що ви знайдете тут багато цікавого!

неділя, 6 березня 2016 р.

Формування екологічного мислення у шкільній географії


Жити в гармонії з природою, формувати екологічне мислення -  важливе завдання  школи  в умовах оновлення змісту  освіти. 

У вивченні географії важливе значення має реалізація екологічного підходу. Екологія повинна вивчатися  як на глобальному, так і на регіональному, так і  на локальному рівні. Девіз сьогодення: «Почни із себе».
Основне завдання сьогодення - дати не тільки теоретичні, а  також практичні навички, дати інструмент, який допоміг би  у  формуванні екологічних знань та вмінь  поведінки людини в природі та її  взаємодії з навколишнім середовищем.
Основними аспектами екологічного виховання є екологічний, економічний та соціальний.  Формувати екологічну компетенцію  та екологічне мислення на уроках  можливо  при допомозі різноманітних  методів та   прийомів.
Я була учасником семінару – практикуму для методистів районних, міських методкабінетів Львівської області. «Формування екологічних компетентностей учнів у шкільній географії в умовах оновлення змісту освіти» - тема, яку було розглянуто під час роботи семінару-практикуму.
Даний захід  відбувся у Навчально – методичному центрі міста Львова.   Семінар  був надзвичайно цікавим, змістовним та пізнавальним.
Перед нами виступили викладачі кафедри природничо-математичної освіти ЛОІППО  О. М. Турчинська та  М. В. Зінкевич. Вони ознайомили присутніх з  важливістю екологічної освіти як аспекту  гуманізації шкільного навчання та виховання учнів та з  питанням екологічної освіти як складової  частини  сталого розвитку.

Досвідом роботи поділилися вчителі львівських шкіл.  Ми побачили, як на практиці вчителі застосовують різноманітні методи, беруть участь  в  енерго-зберігаючих проектах, ознайомилися з роботою на екологічній стежці, з можливостями  відвідування різноманітних інтерактивних  виставок,  проведення екскурсій. Вчителі розповіли про свою участь  у різноманітних проектах.   Методичний центр  працює  над формуванням  в учнів екологічного мислення вже дано, систематизуючи  свої напрацювання у  журналі «Здобутки». В ньому публікують надзвичайно  цікаві  та творчі розробки вчителів Львова. Кожен учасник семінару-практикуму одержав в подарунок  цей чудовий журнал.

Природу не можливо побачити очима, а можна лише зрозуміти розумом та серцем. Треба пам’ятати ці слова самим та передавати наші знання та уміння учням, майбутнім господарям нашої землі.


Немає коментарів:

Дописати коментар