Дуже рада вітати вас на моєму блозі! Маю надію, що ви знайдете тут багато цікавого!

неділя, 27 березня 2016 р.

Природоохоронні території Євразії. Матеріал до уроку.7 клас.

До вашої уваги інформація про об'єкти Євразії, що віднесені до Світової природної спадщини ЮНЕСКО.

Природа материка надзвичайно різноманітна, вона вражає нас своєю неповторністю. Багато природних комплексів нашої планети  сьогодні змінені в наслідок діяльності людини.
Однак залишилися осередки природи, які і сьогодні не залишають нікого байдужими,  тому важливо залишити ці чудові місця нашим нащадкам у всій своїй первісній  та неповторній красі.

 Національний парк Плітвіцькі озера (Хорватія) – справжнє природне диво світу! Він розташований серед неприступних лісів Хорватської гори Дінарік, які на старих мапах позначалися як “Диявольський ліс”
16 озер національного парку сяють у високогірній долині, немов перлини в оправі з густого лісу, і відвести від них погляд, побачивши вперше, не вдається нікому. Кожне озеро переходить в наступне, утворюючи пінисті бурхливі водоспади – за тисячі років існування потоки цих озер розчинили вапнякову скелю і заповнили долину.
Національний парк "Долина квітів" (Індія)
Власне сама Долина Квітів являє собою долину в довжину 8 кілометрів і 2 км в ширину. Розташована на висоті 3500 – 4000 м. Протягом сезону мусонів долина встеляється різноманітними квітами, налічується більше 500 видів (включаючи і унікальні).
Практично все навколо в Долині Квітів – рідкість. Менш ніж на 2500 гектарах росте понад 600 видів субальпійських, альпійських і високогірних рослин, таких, як гімалайський клен і блакитний мак, які поряд із ще трьома видами не зустрічаються ніде більше. Ще 31 вид визнані зникаючими, а 45 інших – є лікарськими рослинами.
Національний парк Казіранга (Kaziranga) (Індія)
Національний парк в штаті Ассам. У ньому знаходиться понад половина світової популяції індійського панцирного носорога, а також слони, дикі буйволи, гаури, тигри, ведмеді та олені. Вважається, що національний парк Казіранга - одна з останніх областей східній Індії, в якій залишилися недоторкані людською діяльністю екосистеми.
Національний  парк Сундарбанс (Бангладеш)
Величезний парк з мангровими заростями знаходиться на території Бангладеш.   Парк Сундарбанс займає  плантації мангрових насаджень, так і зарості джунглів, які покривають долину. Парк займає 38500 кв. км, його третя частина  знаходиться під водою. Сьогодні тут мешкають 400 королівських бенгальських тигрів і до 30 тис. плямистих оленів. У парку живуть цигани-рибалки, які ловять рибу за допомогою спеціально натренованих бобрів.
Національний парк Улін'юань (Китай)
Улін'юань  знаходиться в провінції Хунань на південному сході Китаю. Це дивовижне по красі місце і одночасно природний зоопарк, ботанічний і геологічний заповідник. Місце знамените своїми кварцитовими  скелями, висотою до 800 метрів. Найвищі піки Улін'юань досягають висоти в понад 3 км над рівнем моря. Гори являють собою мальовниче видовище: величезні кам'яні стовпи над тропічним лісом, порізані гострі вершини, водоспади, гігантська система печер, потужні річки, придатні для сплаву. Найвища вершина називається "Кролик, що дивиться на Місяць": звідси відкривається неймовірної  краси вигляд на околиці. Кам'яний пік Хейцуннао знаменитий віковими соснами. У печері Жовтого дракона чотири рівні і унікальний пейзаж. Тут же знаходиться мальовнича гора Тяньцзу з вершиною Куньлунь - "Обитель Богів".
Бухта Халонг (В'єтнам)
"Якщо ви не бачили бухту Халонг – ви не бачили В'єтнам", – такий лейтмотив практично всіх звітів мандрівників, які побували там. Справді, це одне з найзнаковіших місць не лише В'єтнаму, але й усієї Південно-Східної Азії.
Цікаво, що назва "Халонг" дослівно перекладається як "місце, де дракон спустився на землю". Така романтична назва пов'язана, як це зазвичай буває, з красивою стародавньою легендою. Місцеві жителі розповідають, що раніше в горах Халонга жив величезний дракон. Якось він вирішив прогулятися у своїх володіннях і хвостом проламав численні долини. А коли спустився в затоку, вода просто заповнила їх, залишивши на поверхні лише численні острівці.
Резервати гігантської панди в провінції Сичуань (Китай)
Найбільше на планеті місце існування гігантської панди,  саме тут мешкає   третина світової популяції цього рідкісного виду тварин. Тут також ростуть тисячі видів рослин. Серед них і бамбук, що складає  основний раціон цих зворушливих ведмедів. По суті, все чим займаються панди в диких умовах - це сон і бамбукова трапеза.
В заповідних  лісах Сичуані панди ведуть скритий спосіб життя, що  характерний для них. Влітку вони  прохолоджуються на вершинах, у кронах дерев, а взимку згортаються в клубочки у підніжжі  стовбурів . Полювання на цих слабо вивчених тварин заборонене. Вбивці панди в Китаї світить смертний вирок. Компанію великим пандам складають - мала панда, ірбіс і димчастий леопард, прабатько сучасних диких кішок.

Джерело: http://vsviti.com.ua/nature/
             http://library.kr.ua/orhus/parku.htm 

Немає коментарів:

Дописати коментар