Дуже рада вітати вас на моєму блозі! Маю надію, що ви знайдете тут багато цікавого!

вівторок, 14 березня 2017 р.

Моря України. Інтерактивна вправа.

Чорне море — внутрішнє континентальне море Атлантичного океану  (пов'язане з ним через протоку БосфорМармурове море, протоку ДарданеллиЕгейське та Середземне море), знаходиться між масивом Східної Європи на півночі, Малою Азією на півдні, Кавказом на сході і Балканським півостровом на заході. Чорне море омиває береги УкраїниРосіїГрузіїТуреччиниБолгарії і Румунії
Важко уявити, що 8000 років тому це було гігантське прісноводне озеро, схоже на Каспійське море. Коли потужний землетрус розколов сушу, утворилася протока Босфор у Туреччині. Вона з'єднала озеро з Середземним морем. І ось тоді-то сюди ринули потоки морської, солоної води.

Вправи для учнів 8 класу, виконавши які ви краще засвоїте  географічну номенклатуру  морів , що омивають береги України.

 Інтерактивна вправа "Чорне море"
1. У Чорному морі не водяться морські їжаки, восьминоги, кальмари та корали. Всього в його водах проживають близько 2,5 тисяч видів тварин. Для порівняння, у Середземному морі їх близько 9 тисяч.
2. Головна риса Чорного моря - відсутність життя на глибині від 150-200 метрів через насиченість води сірководнем.
3. 7,5 тисяч років тому Чорне море було найглибшим на Землі прісноводним озером - про це йдеться в одній із гіпотез виникнення моря.
4. Найглибша точка моря розташована на південь від Ялти.
5. Найбільший острів Чорного моря - Джарилгач (62 км2), який відносять до Херсонської області. На його території розташований Джарилгацький національний природний парк.

Інтерактивна вправа "Азовське море"

 6. Азовське море наймілкіше море у світі. Його середня глибина - 8 метрів, а максимальна - 13,5 метрів. Для порівняння, середня глибина Чорного моря - 1,3 тисяч метрів, а максимальна - 2,245 метрів. Також Азовське море - найбільш континентальне море планети, адже розташоване найдалі за всіх від океану.
7. У водах Азовського моря дуже мало солі. Через це воно дуже швидко замерзає. Середня солоність води - 13,8‰, найвищий рівень вмісту солі в затоці Сиваш - до 25‰. Нагадаємо, солоність Середземного моря - від 36‰, Адріатичного - від 30‰, Егейського - від 37‰.
8. Азовське море дуже багате рослинними й тваринними організмами. За кількістю риби на одиницю площі Азовське море в 6,5 разів перевищує Каспійське, в 40 разів Чорне та в 160 разів Середземне море.
9. Слов'яни називали Азовське море Сурозьким або Синім. Сучасна назва, відповідно до однієї з версій, походить від арабської назви Бахр-ель-Азов (темно-синє море).
10. Якщо купатися в Азовському морі в літню ніч, коли на небі немає зірок, можна побачити, як світиться вода. Світіння відбувається завдяки деяким видам планктону, який живе уздовж берегової лінії.

Немає коментарів:

Дописати коментар