Дуже рада вітати вас на моєму блозі! Маю надію, що ви знайдете тут багато цікавого!

субота, 3 червня 2017 р.

Про фестиваль писанок у Сокалі.

Відвідавши Сокаль у справах, я була приємно здивована тим , що  біля пам’ятника Т. Г. Шевченку побачила  багато великих  писанок. Виявляється в Сокалі відбулася арт - виставка української писанки, яка стартувала на передодні Великодня  у місті Києві на Софіївській площі, а нині мандрує містами України та світу.  У Сокаль вона потрапила саме на свято Вознесіння Господнього.

Це було незвичайне  видовище.  Писанки, які були виставлені в два ряди на площі  напроти пам’ятника  Т. Г. Шевченку,  були  вражаючими. Кожна з них  по своєму гарна.  Всі  хто їх бачив не залишився до них байдужим, особливо діти.  Люди різного віку зупинялись біля них, розглядали та милувались витвором художників.  Людей наче магнітом притягували ці витвори мистецтва.  Вони дарували всім хороший настрій, в тому числі і мені,  також було якось затишно та  радісно на душі.  Люди  підходили до писанок розглядали їх, милуючись ними та фотографувались на згадку.
Писанкова алея складалася з  писанок, які були намальовані  художниками, з різних  куточків України. Вони всі  надзвичайно різноманітні.  Кожна робота - унікальна і неповторна, має свій стиль і особливу привабливість, виконані  як в традиційному, так і в авторському стилі, були і абстрактні роботи. Такої величезної кількості красивих і самобутніх робіт я ще не зустрічала!  Чесно кажучи, коли я зайшла на фестиваль, у мене просто розбіглися очі.  
Яйця, які  розфарбовували художники, звичайно, не справжні, так як вони набагато більші,  зроблені  з пластику і мальовані акриловими фарбами, які не бояться води. Стояли  писанки  на спеціальних однакових підставках. Разом з підставкою вони мали  висоту  близько півтори метри.
 Від варіацій стилів майстрів і сюжетів неможливо було відірватися. Причому ні одна писанка не повторювалася, кожна була унікальною! Різноманітність просто вражала. Тематика писанок була різна: абстрактні малюнки, рослинні і тваринних орнаменти, великодня тематика, чарівні птахи,  звірі,  пейзажі, люди.  Всі виитвори  яскраві, барвисті, насичені і несхожі один на одного. Були гарні писанки з релігійним сюжетом, були роботи і в традиційному стилі.  Було багато і абстрактних цікавих картин,  були і авангардні роботи. 
Кожну писанку потрібно було розглядати, обходячи по колу, так як узори та малюнки на них були намальовані по всій поверхні яйця, і, щоб зрозуміти її суть, потрібно було вивчити її всю. Була писанка з прапором України, складеним з кольорових бантиків. Були й писанки з сюжетами для дітей та мальовані дітьми. Писанки з гобиленових ниток та писанка з квітчастих хусток. 

Хотілося обійти і розглянути  їх усіх. І, по можливості, сфотографувати, щоб назавжди залишити в пам'яті ці прекрасні малюнки!
Дана виставка повернула мене у великодні, весняні, святкові  дні. Дні коли весна вступає в свої права, коли дихається повітрям на повні груди.  Було надзвичайно цікаво та пізнавально  споглядати цю красу, отримані враження  збережуться в пам’яті  надовго. 

Немає коментарів:

Дописати коментар