Дуже рада вітати вас на моєму блозі! Маю надію, що ви знайдете тут багато цікавого!

пʼятниця, 7 квітня 2017 р.

Про навколишнє середовище та День довкілля у нашій школі.

 Навколишнє середовище в будь-якому місці, на будь-якому континенті   тільки тоді можна вважати   чистим та здоровим, якщо всі його питання вирішуються комплексно,   зберігаючи принцип: охороняючи одну сферу, не забруднювати, псувати   іншу. У нас чомусь вважається, що   охорона навколишнього середовища не його справа. 

Навколишнє середовище починається не просто з села чи дому, а  з кожного будинку, кожної хатинки. Навколишнє середовище – це   і   двір, вулиця, річка, кожен населений пункт, парки, сквери, це їх стан.   Скільки сміття   довгий час перебуває під вікнами багатоповерхівок? Скільки сміття   залишається в під’їздах, викидається під дерева, під паркани?
А береги річок захаращені   майже цілий рік,  частіше за все полімерною плівкою, ПЕТ-пляшками і тільки повені   звільняють їх   від   людського безкультур’я   та   на короткий час   знову роблять їх привабливими для ока. А скільки забруднюючих речовин додає   в атмосферне повітря автомобільний транспорт?   Є методики, за якими ведуться розрахунки, але тільки на технічно справний транспорт.  Багато приватних каналізованих   будинків скидають стічні води або у вигрібні ями, або у найближчу водойму. Таке відношення призводить до органічного забруднення підземних вод, вод відкритих водоймищ, які   можуть використовуватися   для потреб питного водопостачання. 


У  Всесвiтнiй День довкiлля ми повинні  оцiнити стан нашого довкiлля,  ретельно розглядати дiї, які кожний з нас повинен робити, для того щоб створити умови для збереження всього життя на землi.  
За цей час вже склалися своєрідні традиції святкування. Сьогодні – це подія з різноманітними акціями: велосипедні паради, зелені концерти, конкурси творів та плакатів у школах, посадка дерев, прибирання територій та збір сміття тощо.
Головна мета свята полягає в пропагуванні екологічних знань, формуванні екологічної культури у населення та вихованні громадянина, який здатний мислити екологічно та турбуватися про навколишнє середовище в якому він живе.
День довкілля пройшов у нашій школі. Учні із задоволення прибирали навколишню  територію. Діти згрібали та сбирали  сміття, замітали  навколо школи, прибирали на спортивному майданчику. Працівники школи  висадили садженці вишень, яблунь.  Біля школи  учні 10 класу посадили кущики калини. 

Сама погода сприяла активній трудовій діяльності. Ми маємо надію, що дерева, які були посаджені приймуться, виростуть та колись дадуть плоди, якими будуть ласувати майбутні учні.  А нам всім буде приємно вчитися в школі, подвір'я якої прибрано дбайливими дитячими руками, її маленькими господарями. Адже правильно сказав маленький принц з казки Сент - Ексюпері: "Прибрався сам - прибери свою планету", так кожна людини має прибрати свою планету, тобто своє довкілля.  Все велике починається з малого, так і екологічні навички. 

Немає коментарів:

Дописати коментар