Дуже рада вітати вас на моєму блозі! Маю надію, що ви знайдете тут багато цікавого!

понеділок, 21 листопада 2016 р.

Народи Африки. Скрайб - презентація

Багато вчених вважають Африку прабатьківщиною сучасної людини. У 1994 р. в Ефіопії вчені встановили вік залишків прадавньої людини – близько 4 млн років.Як припускають, вона була невеликого зросту, мала сильні зуби і харчувалася рослинною їжею. Людина сучасного типу з’явилася в Африці приблизно 11 тис. років тому.

Основну частину жителів материка становить корінне населення, що складають  представники  двох великих рас. Представники європеоїдної раси живуть в основному на півночі Африки. Це арабські народи (єгиптяни, лівійці, алжирці та ін), які говорять арабською мовою, а також бербери, що говорять на берберською мовою. Для них характерні смаглява шкіра, темне волосся і очі, видрвжений  череп, вузький ніс і овальне обличчя.

 Більшу частину материка, південніше Сахари, населяють негроїди. Для них характерні значні відмінності в кольорі шкіри, рості, в рисах обличчя, у формі голови. Народи високого росту живуть в саванах північної частини материка (нілоти, тутсі, хі та ін.) Їх середній зріст 180-200 см. Вони  стрункі і граціозні. У верхів’ях Нілу негроїди відрізняються дуже темним, майже чорним кольором шкіри.
Народи екваторіальних лісів – пігмеї – малорослі (нижче 150 см), кремезні. Колір шкіри у них менш темний, ніж у багатьох інших негроїдів, губи тонкі, ніс широкий.
У напівпустелях і пустелях Південної Африки живуть бушмени і готтентоти. Для них характерні жовтувато -коричневий колір шкіри, широке плоске обличчя, що надає їм схожість з монголоїдами.
 Проміжну расу складають ефіопи. Їх шкіра світліша, але з червонуватим відтінком. За зовнішнім виглядом ефіопи ближчі до  європеоїдної раси.
Прийшле  населення європейського походження становить незначну частину населення материка і живе в місцях з сприятливими кліматичними умовами. Уздовж узбережжя Середземного моря проживають французи, а на самому півдні материка – африканери, або бури (нащадки переселенців з Нідерландів), англійці та ін.

Немає коментарів:

Дописати коментар