Дуже рада вітати вас на моєму блозі! Маю надію, що ви знайдете тут багато цікавого!

понеділок, 15 лютого 2016 р.

Берегова лінія Північної Америки.

Береги Північної Америки розчленовані вкрай нерівномірно. Найбільше порізані береги гірських районів - Гренландії, східної частини Канадського Арктичного архіпелагу, Тихоокеанського узбережжя Канади і південної Аляски. Вони належать до льодовиково-тектонічного і льодовиково-ерозійного типів і являють собою складні системи фіордів. Береги затоки Святого Лаврентія - рівні абразивні і бухтові, півострови Нова Шотландія і північно-східна частина США - тектонічні й ерозійно-тектонічні з численними шхерними островами, на південь від 43° пн. ш. береги Атлантичного океану - аккумулятивні, лагунові, ускладнені естуаріями і дельтами рік. Особливо великі естуарії характерні для ділянки берегів між 37° і 40° пн. ш. На півдні Флориди й у деяких районах Центральної Америки береги утворені побудовами коралів і заростями мангрової рослинності. Береги Тихого океану, крім північної частини, розчленовані слабкіше, особливо від Каліфорнійського півострова до кордону США і Канади, де переважають береги абразионно-бухтового типу. На заході Канади і півдні Аляски - береги фьордові. Для західного і північного узбережжя Аляски характерні аккумулятивні бухтові, дельтові і термоабразивні береги.

Виконавши дану вправу ви вивчите  берегову лінію  Північної Америки, також  повторите  місцерозташування географічних об'єктів цього материка.  Нагородою за правильно виконане завдання буде фільм про національний парк Катмай (край бурих ведмедів).


Цікаве про острови та півострови
Півострів Лабрадор - один з найбільших у світі. Він розташований на північному сході континенту. Площа Лабрадору 1,6 млн. км2. Лабрадор був відкритий португальськими мореплавцями - Братами Г. і М. Кортереаль.

Перша згадка про Лабрадор відноситься до 1593 року. У звіті про плавання судна "Меріголд" у район протоки Кабота команда зустріла "тубільців з собаками чорної масті, розміром трохи менші за хорта, які йшли за ними по п'ятах". Тварини відрізнялися від собак з материка, які належали місцевим індіанцям, при описі незмінно називалися "чорними". Ця чорна ньюфаундлендська собака є родоначальницею сучасних Лабрадорів, ньюфаундлендів і декількох інших порід.

Фахівці припускають, що у формуванні породи на Ньюфаундленді взяли участь собаки вікінгів, які прибули туди в 1000 рік до н. е., і собаки басків, які знаходилися на півострові Лабрадор з 1500 по 1700 рік. Основне, що вразило європейців, які вперше побачили ньюфаундлендів, - їхнє бажання працювати в воді й на суші в будь - яку погоду.
 Острів Гренландія - найбільший острів у світі. Його площа 2 176 000 км2. Розташований у Північному Льодовитому океані. Понад 90% Гренландії вкрито льодовиком товщиною до 3000 метрів.

На думку деяких учених Гренландія являє собою скупчення островів, вкритих зверху льодовиковою шапкою, без якої площа її була б значно меншою і досягала 1680 тисяч квадратних кілометрів.

Біля берегів щорічно утворюється понад 10 тисяч айзбергів.

 Бафіннова Земля - найбільший острів, який входить до складу Канадського Арктичного архіпелагу. Площа Баффінової Землі - 476 тис. км2

Дана вправа допоможе вам вичити берегову лінію та  крайні точки материка Північна  Америка. Джерело http://www.5-ка.su/publ/uchnjam/zakhopljujucha_geografija/cikave_pro_pivnichnu_ameriku/12-1-0-63

Немає коментарів:

Дописати коментар