Дуже рада вітати вас на моєму блозі! Маю надію, що ви знайдете тут багато цікавого!

неділя, 13 вересня 2015 р.

"Епоха Великих географічних відкриттів". Матеріал до уроку 6 клас

Великі географічні відкриття – це найбільші географічні відкриття, зроблені мандрівниками в ХV-ХVІІ ст.. Вони змінили уявлення про світ і започаткували колоніальні завоювання заморських територій різними країнами, на той час великими морськими державами, а саме Іспанією та Португалією. Тому що саме вони мали найбільш вигідне географічне положення.

Передумови Великих географічних відкриттів:

-          утвердження в науці думки, що Земля має форму кулі, а суходіл омивається водами океану;
-          вагомі здобутки в галузі мореплавства й накопичення  географічних знань;
-          вигідне географічне положення, морську подорож у західному напрямку було можливо здійснити лише Атлантичним океаном, який омивав береги Піренейського півострова.

Причини Великих географічних відкриттів:

-          невпинне зростання  ремесел та торгівлі у Європі;
-          нестача цінних матеріалів та коштовного каміння;
-          прагнення європейських купців контролювати основні торгаві шляхи, адже всі відомі на той час шляхи захопили турки.

Казкова Індія манила людей з давніх давен. Вдосконалювались компас та морські карти. Море стало своєрідним мостом  у пізнанні  незвіданих земель.

Запрошую вас у мандрівку в ці далекі часи.  Ви зможете познайомитися з мореплавцями, які здійснили плавання.  Внесок їх в відкриття нових земель надзвичайно вагомий. Тут ви зустрінетеся з Фернаном Магеланом, Христоформ Колумбом, Васко да Гамою, Америго Веспуччі. А також зможете перевірити свої знання з даної теми, виконавши  інтерактивні вправи. В цьому вам допоможе інтерактивний плакат.
Веселої  подорожі,  міцних вам знань!

Цей матеріал буде корисний усім хто цікавиться географією, а також допоможе при проведенні уроку у 6 класі з даної теми.

Немає коментарів:

Дописати коментар